1- خانه هوشمند چه مزایایی دارد ؟

به طور خلاصه ، خانه هوشمند کلیه تجهیزات برقی ساختمان را تحت یک محیط یکپارچه کنترل می کند . همچنین تجهیزات می توانند به صورت هوشمند برخی کارهای قابل برنامه ریزی را انجام دهند. با خانه هوشمند تجهیزات از هر جای دنیا، ازطریق اینترنت قابل کنترل هستند.

خانه هوشمند در بهینه سازی انرژی ، امنیت ، مراقبت از سالمندان وکودکان و راحت زندگی کردن به شما کمک می کند. مطلب نیاز به هوشمندسازی را به شما پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

2- خانه هوشمند برای انبوه سازان و فروشندگان مزیتی را ایجاد می کند ؟

قطعا خانه هوشمند مزیت رقابتی برای یک ساختمان درنظر گرفته می شود و می تواند در برندسازی ساختمان بسیار مثمر ثمر باشد. ایجاد رفاه و آسایش بیشتر برای ساکنین و خریدارها نکته مهمی است که همواره سازندگان برآن توجه دارند.

3- از چه زمانی باید با شرکت های خانه هوشمند ارتباط برقرار کرد و آنها وارد پروژه می شوند ؟

بهترین مرحله جهت انجام پیش بینی ها و طراحی بهینه ، مرحله سفت کاری می باشد. البته حتی پس از برق کشی کامل می توان اقدام به هوشمند سازی بدون هیچ مشکلی نمود.اما با پیش بینی درمرحله سفت کاری می توان سیستم بهینه و با قیمت پایین تری طراحی کرد.

4- روش های سیمی یا بیسیم خانه هوشمند چه تفاوتی دارند و چه مزایایی را برای مشتریان ایجاد می کند ؟

روش های بیسیم و سیمی هر دو می توانند خانه شما را هوشمند کنند . مبحث مهمتر از بیسیم و یا سیمی بودن ، استفاده از پروتکل استاندارد و روش استاندارد می باشد.پروتکل استاندارد توسعه پذیر است و شما را به یک شرکت و یا یک برند وابسته نمی کند. به روزرسانی سیستم، عیب یابی و پشتیبانی سیستم را آسان تر می کند.

از نظر مقایسه هزینه روش های بیسیم و سیمی می توانید مطلب قیمت خانه هوشمند را بخوانید. بسته به امکانات مورد نیاز و بودجه می توان سیستم های مختلفی را برای خانه هوشمند طراحی نمود .

جهت مشاوره رایگان می توانید با ما تماس بگیرید کارشناسان فنی شما را راهنمایی می نمایید.

5- به صورت خلاصه پروتکل چیست ؟

پروتکل به روش وتوافق انتقال داده گفته می شود که معمولا دارای یک مرجع پشتیبانی کننده در دنیا می باشد. پروتکل های استاندارد خیال شما را بابت پشتبانی ، توسعه پذیری و یکپارچگی راحت می نماید. به طورمثال پروتکل رایج خانه هوشمند به صورت بیسیم  Zwave می باشد که به بیش از 700 شرکت درسراسر دنیا محصولات خود را بر پایه ی Zwave تولید می نماید . همچنین پروتکل رایج خانه هوشمند به صورت سیمی پروتکل KNX می باشد.

برای آشنایی بیشتر با پروتکل Zwave  می توانید مطلب پروتکل Zwave و مزایای آن را مطالعه کنید.

6- پشتیبانی و خدمات خانه های هوشمند چگونه است؟

در صورت استفاده از پروتکل استاندارد پشتیبانی و خدمات خانه های هوشمند توسط بسیاری از شرکت ها فارغ از برند و نوع کالا صورت می گیرد. شرکت هوش گستر آرکا با بهره گیری از مجرب ترین افراد فنی درزمینه برق و کامپیوتر آماده اراِئه خدمات درکلیه ی پروتکل های استاندارد می باشد.

7- خانه هوشمند دردسرزا نمی باشد ؟

جواب این سوال به صورت مطمئن خیرمی باشد. متاسفانه برخی افراد غیرمتخصص بدون پشتوانه علمی اقدام به پیشنهاد و راه اندازی سیستم های هوشمند کرده اند . که علاوه براینکه نتوانسته اند سیستم را به طورصحیح وکامل راه اندازی نمایند، درارائه خدمات وآموزش ساکنین نیز کم لطفی می نمایند. در صورت اجرا صحیح و آموزش ساکنین ، خانه هوشمند بهترین گزینه برای سیستم برق ساختمان خواهد بود.

بازگشت به بالا
Call Now Buttonبا ما در تماس باشید
انتخاب کشور
ریال ریال
دلار دلار آمریکا